PARK  EYMİR

Konutları

Get Adobe Flash player
Hoş geldiniz, Ziyaretçi
Kullanııcı Adı: Şifre: Beni hatırla

BAŞLIK: EGO OTOBÜS SEFERLERİ

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Ara 2009 09:45 #2763

• barsem
  • barsem's Avatar
  • Uzman Yazar
  • Gönderiler: 64
  • Teşekkür Sayısı: 2
  • Başarı: 0
Bir öneri daha:
Kızılay Güven Park'tan hareket etmesi (Ulus-Kızılay trafiğinden kurtarır),
Dikmen Caddesi, Çetin Emeç Bulvarı, Konya Yolu... (Dikmen trafiğinden kurtarır)
Sadece Kayıtlı kullanıcılar yazı yazabilir.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Ara 2009 09:11 #2761

• Newcity-örencik
  • Newcity-örencik's Avatar
  • Kıdemli Yazar
  • Gönderiler: 28
Ulus'tan kalkan 195 nolu 17.30 otobüsü trafik yoğunluğu nedeniyle iki durak sonraki Necatibey durağına ancak 17.55 te gelebildi. Bu otobüs tokiye ancak 19.00 da ulaşabildi.
Yani ulus-toki 1.5 saat sürdü. Akşam saatlerinde Otobüs bekleyenler bu durumu dikkate almalı.
Dikmen Caddesinden çıkması da zaman kaybettiriyor.
Bunun yerine Ulustan çıkan otobüsün atatürk bulvarı -inönü bulvarı-dikmen caddesi- çetin emeç- konya yolunu takibetmesi durumunda süre 45 dakikalara düşebilir..

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 17 Ara 2009 18:51 #2757

• tercuman
  • tercuman's Avatar
  • Yeni Yazar
  • Gönderiler: 7
Site oturanlarının veya mal sahiplerinin büyük bölümü TBMM çalışanı oludğu için Dikmen Caddesi üzerinden geçmesi zorunludur diye düşünüyorum. Ancak, Polisevinden sonra Dikmen Caddesi'ni takip etmeye gerek yok. Polis Evi'nden Çetin Emeç'e devam edilir, 100. yıl köprüsünden Konya yoluna girilebilir. TOKİ'den gelirken yine aynı istikamet takip edilebilir. Bugün de toplu ulaşıma zam geldi...hayırlı olsun...!!!

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 17 Ara 2009 17:21 #2755

• barsem
  • barsem's Avatar
  • Uzman Yazar
  • Gönderiler: 64
ÜNLÜ yazan:
otobüsün Konya yolu yerine dikmen üzerinden gitmesi. Konya yolundan milli Kütüphane istikametinden kızılaya ulaşırsa sürenin kısalacağını tahmin ediyorum. Her türlü faks,dilekçe ve bizzat giderek müracat etme eyleminde varım.saygılarımla

Gerçektende Dikmen ne alaka anlayamadım.
Çetin Emeç den gitmesi sanırım en pratik ve hızlı olanı.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 17 Ara 2009 16:53 #2751

• ÜNLÜ
  • ÜNLÜ's Avatar
  • Uzman Yazar
  • Gönderiler: 66
  • Teşekkür Sayısı: 1
  • Başarı: 1
bizim çocuklarda geçen gün binmişler bir saatten fazla sürmüş bunun sebebide gölbaşı merkeze girmesi ve otobüsün Konya yolu yerine dikmen üzerinden gitmesi. Konya yolundan milli Kütüphane istikametinden kızılaya ulaşırsa sürenin kısalacağını tahmin ediyorum. Her türlü faks,dilekçe ve bizzat giderek müracat etme eyleminde varım.saygılarımla

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 17 Ara 2009 16:43 #2748

• selcuk
  • selcuk's Avatar
  • Forum Yöneticisi
  • Gönderiler: 168
  • Başarı: 5
Herkes hemfikir olursa, gölbaşı merkeze girmeden direk konya yoluna çıkması için dilekçe verelim?

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 17 Ara 2009 16:37 #2746

• tercuman
  • tercuman's Avatar
  • Yeni Yazar
  • Gönderiler: 7
Arkadaşlar, 2 gündür TOKİ'den TBMM'ye ve TBMM'den TOKİ'ye otobüs ile gidip geliyorum. Sabahları 8:00 ve 8:15 otobüsleri tam zamanında veya 5 dakika sonra geliyor. Site içinde yoğunlaşma yok. Herkes rahatlıkla oturabiliyor. TBMM'ye varışım yaklaşık 50 ile 60 dakika arasında değişiyor. Otobüs Çağdaş Market'in oradan Gölbaşı merkeze giriyor. Merkezde de otobüs doluyor. Merkezden gittiği içinde süre uzuyor. Normalde Çağdaş Market'ten Konya yoluna çıksa süre en az 15-20 dakika kısalır. Dönüşe gelince, şimdilik çok vahim duruyor. 19:00 otobüsü dün (16 Aralık) 19:40'ta geldi. Otobüs tıklım tıklım adım atacak yer olmuyor. Genelde yolcular Konya yolu sapağına kadar inmiş oluyor. Ancak oturacak yer yine de olamayabiliyor. Bunlara rağmen otobüs seferinin konulmasını bir başarı olarak görüyorum. Ancak bu seferler ek sefer veya hatlarla desteklenmez ise 3-5 ay sonra bu hat yeteriz kalacaktır.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 24 Kas 2009 17:20 #2129

• admin
  • admin's Avatar
  • Site yöneticisi
  • Gönderiler: 273
  • Teşekkür Sayısı: 103
  • Başarı: 41
Arkadaşlar EGO Bilgileri

web.ego.gov.tr/parts/egohareketsaatleri....O=100&KALKIS=&VARIS=

linkinden alınmıştır, yanlış olan nedir belirtirseniz hemen düzeltelim saygılar.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 24 Kas 2009 17:03 #2128

sitede yer alan bilgiler aşağıdaki gibi, yöneticinin değerlendirmesine sunuruyorum:

Hat Bilgileri

Hat No : 100

Hattın Adı : OPERA - GÖLBAŞI TOKİ

Kalkış - Varış Yeri : OPERA-GÖLBAŞI TOKİ

Mesafesi : 25 km

Süresi : 150 dakika?????

Hareket Saatleri

HAREKET SAATLERİ
.................................

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 24 Kas 2009 16:14 #2119

öyle yazıyor bir kontrol etsek acaba

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 24 Kas 2009 16:00 #2118

• selcuk
  • selcuk's Avatar
  • Forum Yöneticisi
150 dk mı ? :blink:

küçükaydın yazan:
ana sayfada, ego otobüsünün ulaşım süresi 150 dk olarak yer almaktadır. Bu süre neyi kapsamaktadır? Gidiş-dönüş mü?

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 24 Kas 2009 15:48 #2116

ana sayfada, ego otobüsünün ulaşım süresi 150 dk olarak yer almaktadır. Bu süre neyi kapsamaktadır? Gidiş-dönüş mü?

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 24 Kas 2009 15:25 #2115

• zaitakgun
  • zaitakgun's Avatar
  • Platin Yazar
  • Gönderiler: 154
  • Teşekkür Sayısı: 7
  • Başarı: 4
Sayın admin,
Ana sayfanın solundaki ANA MENÜ ana başlıklı menünün en altındaki EGO Otobüs Hattı başlığının içeriğinideki 100 olan hat numarasını 195 olarak düzeltirseniz sevinirim.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 24 Kas 2009 15:08 #2114

• zaitakgun
  • zaitakgun's Avatar
  • Platin Yazar
Arkadaşlar,
EGO'ya bu duyarlılığı ve hızlı karar verme ve uygulama nedeniyle çok teşekkür ediyorum. İlişki içinde olduğumuz tüm kurumlar içinde en duyarlı ve sözüne en sadık firma EGO imiş. Darısı diğer özel ve kamu kurumlarının başına (en başta YSE İnşaatın)

Ayrıca sayın admin, bu duyuruyu sitenin ana sayfasına ve soldaki resimler tarafına numarayı yazarsanız, insanlar hemen bu numarayı öğrenir.

EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Duyuru: 100 Hat nolu Opera-Gölbaşı-Toki hattı

14.11.2009 Tarihinden itibaren çalışmaya başlıyan 100 Hat nolu Opera-Gölbaşı-Toki hattının hat numarası 195 Hat nolu Opera-Gölbaşı-Toki olarak değiştirilmiştir.

Semt sakinlerine duyurulur.

EGO Genel Müdürlüğü

Yayın Tarihi : 18.11.2009 10:00:06

web.ego.gov.tr/inc/newsread.asp?ID=1795
Son Düzenleme: 24 Kas 2009 15:10 yazan zaitakgun.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Kas 2009 17:42 #1818

• bilal
  • bilal's Avatar
  • Genç Yazar
  • Gönderiler: 13
Sayın Deniz,

Bu önerinizi EGO 1. bölge sorumlusu Aytekin Bey'e ulaştırmanızı ve cevabınıda bizlerle paylaşmanızı bekliyoruz.
Aytekin beyin telefonu: 490 24 20

sorunsuz, mutlu, sağlıklı günler dileğiyle
Saygılar

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Kas 2009 17:40 #1817

• Moderator
  • Moderator's Avatar
  • Forum Yöneticisi
  • Gönderiler: 436
  • Teşekkür Sayısı: 75
sevgili arkadaşlar lütfen iletimizi yazdıkdan sonra gönder kısmına bir kez tıklayalım ve bekleyelim iletiniz siteye eklenecektir.. arka arkaya tıklarsanız tık sayısı kadar aynı postu siteye ekliyor sürekli ileti silmekle geçiyor vaktim.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Kas 2009 17:34 #1816

• deniz
  • deniz's Avatar
Bilal bey yanıtınız için öncelikle teşekkürler,

Amacınızın EGO otobüsünün en çabuk şekilde Kızılay'a ulaşmasını önermek olduğunu belirtmişsiniz ve bunun için Dikmen Caddesi'nin sorunlu olduğuna işaret etmişsiniz.

Çok uzun süre Dkmen Caddesi'nde oturan biri olarak söyleybilirim ki, haklısınız. Ancak, Dikmen Caddesi'nden yaklaşık 10 yıldır Kızılay'a ulaşan biri olarak şunu söyleyebilirim: Eğer Kızılay'a belediye otobüsü ile giderseniz yarım saatte, dolmuşla giderseniz 10 dk'da Kızılay'a ulaşırsınız. Sorun Dikmen Caddesinin sıkışıklığından değil, belediye otübüsünün her durakta dur kalk yapmasından kaynaklanıyor.

Örencik'ten kalkan otobüste belediye otobüsü olduğuna göre, mümkün olduğunca çok sayıda insana hitabedecek bir güzergahtan gitmesi ve duraklarda dur kalk yapması normal değil mi?

Ama EGO'dan belki şunu talep edebiliriz. Pik dedilen saatlerde, belli bir saatte ekspres bir servis konur ve Konya yolundan Eskişehir Yolu, Meclis kavşağı üzerinden Kızılay'a varır. Sabah ve akşam yapılacak tek sefer bizi -şimdilik- kurtarır.

Ama diğer türlü çoluk çocuk perişan olur.

Aklıma gelen ilk öneri bu..

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Kas 2009 17:13 #1809

• bilal
  • bilal's Avatar
  • Genç Yazar
deniz yazan:
Bilal bey;

EGO'nun otübüsü, sadece Meclis çalışanlarına yönelik bir servis midir ki, direk Çetin Emeç'ten Meclise gitmesini önermişsiniz?

Örneğin benim çocuğum Dikmen Caddesi üzerinde bulanan bir lisede okula gidiyor. E, nasıl gidecek?

Sitede oturacak olan bir arkadaşımın eşinin ise Öveçler de bürosu var, vs vs...

Yani Örencik'te oturan herkes TBMM personeli mi ki, EGO tamamen onlara yönelik hizmet etsin. Biraz egolaramızdan sıyrlılalım lütfen...
Sayın Deniz
Değerli eleştiriniz için teşekkür ederim.
Benim önerim tokide iskan edenlerin en kısa sürede kızılayda olabilmesini sağlayabilecek bir hat konusunda öneri getirebilmekdi. Yoksa ben sıhhıyeden de yürüyerek kızılaya gelmeye razıyım. yeter ki tokiden kızılaya 1- 1 buçuk saatte gelmek zorunda bırakılmanın zorluğundan kurtulabilmektir. yoksa Kırıkkaleden gelenler bile 45 dakikada kızılayda olmabilmektedir.
Bir arkadaşımın da bu konuda ifade ettiği gibi "at arabasıyla gelsek egodan daha hızlı kızılaya ulaşabiliriz".
Sizinde bildiğiniz gibi dikmen caddesi Ankaranın trafik olarak en sorunlu hattlarının başında gelenlerden biridir.
Diğer taraftan ben kendim için özel bir şey talepde bulunsaydım bunu burda siz değerli insanlarla paylaşmaz kendime saklardım.
Ayrıca Benim eşim servisi olmayan bir özel kuruluşta çalışmaktadır. Benim tavsiye ettiğim çetin emeç onun tamamen aleyhinedir.
Yine yinelemekte fayda görüyorum; bizler burda birbirlerimizle değil TOKİ ve mevcut sorrunlar ile uğraşmamız gerekmektedir. Buda benim veya diğer sakinlerin egosu değildir. Bİzlerin sorunlara bir çözüm bulabilmek amacıyla sürece katkıda bulunabilmek için yaptığımız çabalar yanlış alanlara çekilmesi son derece yanlış bir algısıdır.
Sizinde çözüm önerilerinizi sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılar.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Kas 2009 14:35 #1803

• deniz
  • deniz's Avatar
Bilal bey;

EGO'nun otübüsü, sadece Meclis çalışanlarına yönelik bir servis midir ki, direk Çetin Emeç'ten Meclise gitmesini önermişsiniz?

Örneğin benim çocuğum Dikmen Caddesi üzerinde bulanan bir lisede okula gidiyor. E, nasıl gidecek?

Sitede oturacak olan bir arkadaşımın eşinin ise Öveçler de bürosu var, vs vs...

Yani Örencik'te oturan herkes TBMM personeli mi ki, EGO tamamen onlara yönelik hizmet etsin. Biraz egolaramızdan sıyrlılalım lütfen...

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Kas 2009 09:18 #1789

• Moderator
  • Moderator's Avatar
  • Forum Yöneticisi
100 numara neymiş yaa:) bunda kasıt var..
yoksa 100 numara şimdiye kadar neden verilmemiş! 225 numara var 20 senedir eski evime gider gelir 345 var.. 100 numarayı çok özel kişilere yani bizlere saklamışlar anlaşılan!

bu mesajı gönderdikten sonra egoya şikayet mailimide atıcam amaaaaaa şunuda söylemeden edemeyeceğim!

özür dileyerek söylüyorum, bu kadar ..ktan işin vukuu bulduğu bir yere 100 numaralı otobüsü vermek sanki cuk oturmuş!
Son Düzenleme: 18 Kas 2009 17:22 yazan Moderator.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Kas 2009 05:33 #1788

• alpaslan
  • alpaslan's Avatar
  • Yeni Yazar
  • Gönderiler: 5
zaitakgun yazan:
Arkadaşlar,
Çok geçmeden, hat numarası tam yerleşmeden, yıllar sonra çok zor olur çünkü; hat numarası olan 100 yerine 101 veya başka bir rakam olamaz mı? 100 numara şeklinde bir ifade hiç hoş gelmiyor kulağa...Bu konuda ne yapabiliriz, görüşlerinizi bildirirmisiniz? Yoksa sadece ben mi hassas düşünüyorum acaba?
evet zait bey bence haklısınız bende sizin gibi düşünüyorum...

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Kas 2009 02:12 #1785

• zaitakgun
  • zaitakgun's Avatar
  • Platin Yazar
Arkadaşlar,
Çok geçmeden, hat numarası tam yerleşmeden, yıllar sonra çok zor olur çünkü; hat numarası olan 100 yerine 101 veya başka bir rakam olamaz mı? 100 numara şeklinde bir ifade hiç hoş gelmiyor kulağa...Bu konuda ne yapabiliriz, görüşlerinizi bildirirmisiniz? Yoksa sadece ben mi hassas düşünüyorum acaba?

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 18 Kas 2009 01:55 #1782

• zapatista70
  • zapatista70's Avatar
  • Platin Yazar
  • Gönderiler: 263
  • Başarı: 26
biliyorum nunanzu, bunlar hep senin başının altından çıkıyor. aman dikkat edelim de tam sorunlar çözüldü derken sıyırıp mefta olmayalım.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 16 Kas 2009 13:47 #1687

• bilal
  • bilal's Avatar
  • Genç Yazar
Değerli TOKİZEDELER
Otobüs seferleri bugün test edilmiştir. 8:10 da kalkan otobüs 9:10 da meclis de olabilmiştir. bu durum ne bizim gibi 8:30 başlayan arkadaşlara nede 9:30 da başlayan arkadaşlara uygundur.
TOKİ den kalkış saatlerinin 7:30 ve 8:30 olması ve Dİkmen caddesi yerine Çetin Emeç'in kullanılmasının daha uygun olduğunu düşünmekteyim.
Bu konuda da EGO 1. sorumlusu Aytekin Beyi (484 87 26) arıyarak görüşümü bildirdim. Çün kü şu anki saatler ve hatlar bizim gereksinimizi karşılakta yetersiz kalmaktadır.

Bu konuda görüşü ve düşüncesi olan sizlerin de Aytekin Beyi arayarak düşüncelerini ifade etmesini tavsiye ederim.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 16 Kas 2009 10:01 #1653

• sakince
  • sakince's Avatar
Site içinde dolaşan köpeklere kızak takar kışın elma dağa sefer düzenleriz.

Turizme katkı sağlamış oluruz böylece. Turizm canlanırsa,
yöneticiler şöyle düşünür.
"Turist sayısı arttı biz buraya doğalgaz su elektrik verelim yoksa dünyaya rezil oluruz, Avrupa birliği duyarsa, bırakın birliğe almayı, kapısından bile geçirmezler"

Böylece bizde temel insani ihtiyaçlarımıza kavuşuruz.

Bence sorunlarımızı çözecek yegane proje budur.

Destek verenler yazssınlar.

Şaka yapmıyorum. :)

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 16 Kas 2009 09:55 #1652

• Moderator
  • Moderator's Avatar
  • Forum Yöneticisi
zapatista70 yazan:
arkadaşlar insanları ne hale getirdiler helal olsun. sanki dağdan indik de teknolojiye hayret ve hayranla bakıyoruz. kimimiz asvalt görünce ağlıyor, eğilip öpüyor, kimi doğalgazı ciğerlerine çekmek istiyor, kimi de otobüs görünce maç kazanmış milli takımı görmüş gibi alkışlıyor. zaten arkadaşlar gelince ben doğa turu yaptıracağım. "
aşşağıda göller bölgesi, elmadağ kayak merkezi tam arkanızda, şu an site içinde vahşi köpekleri görüyorsunuz"
komik yaaa. ama yine de çok güzel vallahi. hastasıyım teknolojinin. :P

itiraf ediyorum asfaltta nafile namaz kılıp doğalgazı ciğerlerine çekmek isteyen bendim:)
Son Düzenleme: 16 Kas 2009 10:03 yazan Moderator.

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 16 Kas 2009 09:47 #1649

• selcuk
  • selcuk's Avatar
  • Forum Yöneticisi
Bir toprak parçası, boş bir arazi, nasıl yaşam alanı haline gelir, adım adım görüyoruz :laugh:

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 14 Kas 2009 18:54 #1589

• zapatista70
  • zapatista70's Avatar
  • Platin Yazar
  • Gönderiler: 263
  • Başarı: 26
arkadaşlar insanları ne hale getirdiler helal olsun. sanki dağdan indik de teknolojiye hayret ve hayranla bakıyoruz. kimimiz asvalt görünce ağlıyor, eğilip öpüyor, kimi doğalgazı ciğerlerine çekmek istiyor, kimi de otobüs görünce maç kazanmış milli takımı görmüş gibi alkışlıyor. zaten arkadaşlar gelince ben doğa turu yaptıracağım. "
aşşağıda göller bölgesi, elmadağ kayak merkezi tam arkanızda, şu an site içinde vahşi köpekleri görüyorsunuz"
komik yaaa. ama yine de çok güzel vallahi. hastasıyım teknolojinin. :P

otobüs seferleri 14 Kas 2009 17:07 #1577

• kameramano
  • kameramano's Avatar
  • Kullanıcı
  • Gönderiler: 1
otobüs seferleri başlamış..
Hafta İçi
07:00 07:00 TOKİ DEN
08:00 08:00 TOKİ DEN
10:00 09:15 TOKİ DEN
12:00 11:15 TOKİ DEN
14:00 13:15 TOKİ DEN
16:00 15:15 TOKİ DEN
18:00 17:15 TOKİ DEN
20:00 19:15 TOKİ DEN
Cumartesi
Pazar

saatleri böyle

Cvp:EGO OTOBÜS SEFERLERİ 14 Kas 2009 11:21 #1569

• zaitakgun
  • zaitakgun's Avatar
  • Platin Yazar
Evet arkadaşlar,
Öncelikle EGO'ya çok teşekkür ediyoruz. Söz verdiği gibi yol açıldıktan sonra seferleri başlatacağız dediler ve zamanında başlattılar.

Biraz önce 1.etap yollarında EGO otobüsünü süzülerek geçerken balkondan alkışladık. Hemen hemen site içindeki yollardan geçerek gidyor, çok güzellll. Her ne kadar arabamız olsada EGO otobüsünün gelmesi insana güvence veriyor. :)
Son Düzenleme: 14 Kas 2009 12:34 yazan zaitakgun.
Yetkililer: Moderator, selcuk
Sayfa oluşturma zamanı: 0.335 saniye

Ziyaretçi Sayacı

3212561
Bugün
Dün
Bu Hafta
Geçen Hafta
Bu Ay
Geçen Ay
Toplam
162
2898
3060
25058
69685
3044679
3212561

Sunucu saati: 2014-12-22 01:51:50

copyright 2008 @ Park Eymir Toki Konutları Sakinleri Web Sitesi 2008 den bu yana ilgiyle...

parkeymir@YANDEX.com